Piráti na obzoru! ... podruhé

1. září 2017 v 16:25 | renuška |  Snímánky
Respektive tedy pirátky, protože dort, který jsem vyjímečně připravovala během všedních večerů po práci, je na přání malé/velké slečny oslavenkyně, která si přála párty pro piráty. A tomu prostě chtě nechtě musí odpovídat i sladký moučník. Možná, že až si budete prohlížet fotky, bude vám dortík něčím povědomý a já nebudu dělat tajemnou a rovnou prozradím, že podobný, ale menší kousek už jsem si střihla v lednu. Protože jsem od Jany, maminky, věděla, jaká bude výzdoba na oslavě, přizpůsobila jsem alespoň částečně design ozdobných prvků, a protože se jedná o holčičí jubilantku, nekouká na svět oko klučičí, ale dívčí, a z pod šátku ji visí dlouhý cop. O čem jsem byla pevně rozhodnuta už v době, kdy mi Jana o dort říkala, tak že na kulaťák jakýmkoliv způsobem dostanu kromě pirátských vlajek i celou loď, ať se děje, co se děje. Původně jsem chtěla místo šátku vytvořit opuštěný ostrov s palmou a truhlou se zlatem, ale nakonec to dopadlo, jak to dopadlo a já doufám, že Karča bude spokojená. Když si vezmu, že minulý rok jsem pro ni chystala typicky holčičí, něžný a jemný dort kočičí, tak za ten rok je to pořádný posun v touhách dítěte. :-)
Opět další z obrovských dortů, průměr nové formy je 26 cm, takže s potahovkou a krémem jsme na 30ti cm, do výšky min 10 cm, žádný prťous. Ale dětská párty si žádá své a aby zbylo na každého, je třeba na moučníku nešetřit. Zrovna tak jsem nešetřila na zdobení, protože ze zkušenosti vím, že čím víc potahovky, tím šťastnější dítě - tedy co se dortování týká. Oždibovacích vlajek s lebkami i bez je na dortu dost pro každého, a kdo bude rychlý, stihne i nějaký ten stříbrňák, kterými jsem zasypala dno lodi :-)
Dovnitř jsem upekla mramorový korpus ochucený aromem od Dr. "Bourbon vanilka Madagaskar", jednotlivé pláty jsem potřela domácí jahůdkovou marmeládou a spojila malinovým krémem a do třetice ovocných chutí jsem přidala několik hrstí borůvek. Na řezu bude dortík vypadat asi opravdu pěkně, ale u toho já už nebudu :-)

S každým hotovým dortem jako by končila jedna kratičká etapa a začala se nová. O víkendu, bohužel asi s deštníkem nad hlavou nebo v pláštěnce, plánujeme s Ondrou po bezkonkurenčním fesťáku Brutal Assault další podobnou akci, znovu výlet do nedaleka za pořádným nářezem a odreagováním, které je teď potřeba víc než dost. A příští víkend zase hurá k plotně. A pak zas a pak zas a pak zas ... o nudě u mě nemůže být řeč :-)

Září začalo symbolicky, deštěm.
Tak ať nám všem prší štěstí!
Vaše r.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 5. září 2017 v 14:50 | Reagovat

To je pecka! :-)

2 ilona ilona | 10. září 2017 v 9:18 | Reagovat

Nádhera !!!Ila :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama