Medvědi nevědí ...

24. července 2017 v 20:20 | renuška |  Snímánky
Takové překvapení, jaké mě čekalo minulý týden, už jsem dlouho nezažila. A i když jsme pak ještě s dotyčnou ladily podrobnosti, aby všechno klaplo, byla jsem celá netrpělivá, až ... Totiž, když se s někým znáte jen přes blog, tak sice můžete stokrát slibovat, že se určitě jednou uvidíte, ale těch "ale" je mnohdy tolik, že zůstane jen u slov. Ovšem v tomhle případě se stal zázrak a na jedno takové první setkání došlo. A musím říct, že návštěva to byla opravdu vzácná nejvzácnější, protože jsem konečně mohla poznat naživo nejen Helenku, úžasnou kreativní a nesmírně šikovnou mladou dámu, ale také maminku naprosto senzační dvouleté Ely, kterou jsem si hned zamilovala. Společně s holkami dorazil i Helenčin partner a zároveň tatínek Elinky, takže jsme ve čtyřech strávili moc fajn chvíle a pořád bylo o čem povídat. Protože jsem věděla, že mladá rodina bude o vesnici dál přes víkend pobývat, nebylo nic těžkého vymyslet pro ně malý jedlý dárek, jak jinak než z renuščiny dortodílny. Helenka mi na požádání prozradila několik tipů animovaných figurek, které Elu baví, a kterými jsem měla v plánu malý dort ozdobit, ale nakonec jsem si poradila jinak a myslím, že ve finále to Elince vůbec nevadilo. A mamince s tatínkem určitě také ne :-). Medvídek "Me to you" to prostě jistí a řekla bych, že sympatie byly nakonec na všech stranách - jak lidských, tak i těch zvířecích :-)
Po jakémsi "navnadění" u dortíku se slonem jsem znovu omezila práci s potahovou hmotou, ze které jsem pouze vymodelovala pár růžiček a pokusila se co nejvěrněji, byť bez huňaté srsti, vymodelovat oblíbenou postavičku roztomilého medvídka známého pod názvem "Me to you". Růžová barva byla jasná okamžitě - děvčata byla v početní převaze a pro malou slečnu je tahle příjemná něžná barvička jako dělaná. Na potření jsem si opět připravila tři odstíny, aby povrch dortu nebyl jednobarevný a hezky doplnil dekoraci z potahovky.
Dovnitř jsem na mandlovovanilkový korpus ve třech vrstvách dala ještě kokosový krém, slušnou dávku letošních borůvek a ty jsem pokaždé zasypala hrstkou strouhaného kokosu. Jsem ráda, že sezonního ovoce je počínaje květnovými jahodami pořád přísun a nemusím se spoléhat jen na banány nebo kiwi, po nichž sahám v chladnějších měsících.

Dortík pro Elu a její rodiče ale nebyl jediný, který jsem si během pracovního týdne před víkendovým hudebním festivalem "střihla". Zatímco tady jsem se zaměřila spíše na holčičí dekorace, ten druhý, který vám ukážu příště, je ryze klučičí. Byť byl pro manželský pár. A protože jsem oba dortíky stihla včas a potěšila jimi ty, kterým byli určeny, odměnila jsem se jako minulý rok účastí na dvoudenním fesťáčku "Hrady CZ" pod Kunětickou Horou a v neděli jsem ještě večer stihla v nedalekém letním kině bezkonkurečního Bohumila Klepla ve hře "Vysavač". Za mě tedy všechny palce nahoru a i když to bylo hodně náročné, neměnila bych nic, protože všechno stálo za to!

Žijte, bavte se, radujte!!!
Vaše r ♥

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

2 ILČA ILČA | 25. července 2017 v 8:12 | Reagovat

Opět luxusní kousek...Ilča

3 Jarmila* Jarmila* | E-mail | Web | 26. července 2017 v 8:35 | Reagovat

Renatko, dort je úžasný. :-) Už jsem ho obdivovala u Helenky.
Jen jsem nevěděla, že jsi autorkou. Jsi šikulka. :-)

4 renuška renuška | 27. července 2017 v 21:08 | Reagovat

[2]:Velké díky, Iloč :-)

[3]:Tak to mě moc těší, že se líbí a děkuju moc za milá slova :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama