O tom, jak jsem k další magnetce do sbírky přišla

16. července 2014 v 16:57 | renuška |  Jak to vidím ...
Že se ještě stále najdou lidé, kteří jsou ochotni a milí, bez rozpaků vám vyjdou vstříc, aniž by vás znali, je v dnešní době spíš utopií. Ale já na pohádky asi nikdy nepřestanu věřit, protože mám teď jeden čerstvý důkaz, že to tak může fungovat. Že i v současné moderní době, kdy si zpravidla hlídáme své soukromí a nikoho neznámého do něho moc pouštět nechceme, existují tací, kteří nemají obavy a místo nich disponují velikým srdcem a dobrou duší. Aniž by za to cokoliv žádali ...

Od loňského roku jsem se rozhodla pořizovat na cestách a výletech tzv. turistické magnety. Pokud je to jen trochu možné, kupujeme takové, na kterých je fotka daného místa či památky, a ty pak putují na bok lednice. První trofejí byl magnet z Martinsicura v Itálii, kde jsme loni byli s kluky na dovolené. No a od té doby jich pár přibylo nejen díky dalšímu rodinnému putování, ale zpětně se mi podařilo i na webových stránkách zaměřených na prodej těchto suvenýrů dokoupit něco málo z časů minulých, kdy jsme preferovali pohlednice a ty lepili do cestovatelského deníku (tedy, zůstalo to na mě, protože kluci přispívat už nechtěli a deník má již rok skluz, který horko těžko kdy dohoním). Abych kompletně doplnila stávající sbírku, zbývá mi ještě pořád doobjednat další várku tuzemských "pokladů", což je technicky možné na rozdíl od ... památky, kterou jen tak někde neseženu. A sice magnet z italských Benátek, kde jsme před dvěma lety v únoru byli na karnevale. Kde by mě tenkrát napadlo, že si mám přivézt domů místo masky, kterou jsem pak stejně poslala dál, právě tuhle maličkost! A tak jsem zkusila štěstí a oslovila jednu moc příjemnou mladou dámu, paní Blanku, ke které tuze ráda chodím na vitruální návštěvu a čerpám od ní nejen dobrou náladu, ale i hromadu inspirace. Věděla jsem totiž, že má s rodinou namířeno do Caorle, což je od Venezie co by kamenem dohodil co by lodí dojel, a tak jsem požádala, že kdyby náhodou, tak že bych ...

Včera mi magnet přišel. Blanka nezapomněla, ostatně hlásila se již hned po návratu domů. Myslela jsem, že k ní má zpráva ani nedoletěla, ale povedlo se a já jsem jejím velkým dlužníkem. Minimálně jí musím poslat slíbenou pohlednici z dovolené z Chorvatska, což je pro mě to nejmenší. Díky tomuto příběhu s krásným koncem se vám mohu s velkou slávou a radostí pochlubit se současnou sbírkou turistických magnetů, ze kterých mám opravdu radost a které nám všem připomínají, kolik míst už jsme společně viděli (a že jich tam ještě pár chybí a taky pár přibyde, protože jsou před námi další výlety).

Nejčerstvější přírůstek z Benátek - přesně jak jsem toužila - s typickými body znamenajícími moře, gondoly, masky ... Blanka to trefila úplně perfektně :-).

A už je součástí stávající mozaiky ...Takhle je teď lednice zaplněná. Ještě je tam dost volného místa, které čeká na nové magnetické obyvatele, případně můžu přidávat na přední dveře, prostoru je až až. V blízké budoucnosti to budou určitě alespoň tři noví kamarádi od moře a pak ještě jednou zainvestuji a doplním něco málo z Čech. Kupodivu ne každá turistická zastávka má svůj vlastní suvenýr, takže musím vybírat jen z toho, co je na webu k dispozici. Ale i za to jsem moc ráda.

Tak jsem těch magnetů napočítala třicet sedm. Přesně tolik let jsem minulý týden oslavila a aniž by to Blanka věděla (a já ve finále také), tak třicátýmsedmým magnetem k třicátýmsedmým narozeninám byl dárek právě od ní. A pak nevěřte na pohádky! A to i proto, že obrázky s pořadovými čísly 35 a 36 byly pořízeny přímo v "můj" den v Jičíně, které je známé jako "město pohádky" a byly mi předány Honzíkem coby dáreček pro maminku. :-) No není to sen? Je! A nejhezčí na něm je, že ho jen nesním, ale rovnou žiji a právě mozaiková lednice je toho důkazem.

PS: V obálce od Blanky bylo ještě jedno nečekané překvapení s krásným přáním, za což co nejsrdečněji děkuji a slibuji, že pokud to jen trochu půjde, budeme se mít tak, jak je nám přáno a totéž přejeme i my do Znojma a nejen tam :-).

Blani, moc děkuji ♥ ...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | Web | 17. července 2014 v 12:14 | Reagovat

Reni,moc zdravím a z toho tvého dnešního psaní jsem dojatá.
Jsem moc ráda,že se magnetek líbí,že ti pěkně doplnil sbírku a že z té drobnůstky máš takovou radost :-)

2 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 17. července 2014 v 14:34 | Reagovat

Reny, mám to stejné. S Martinem kupujeme magnetky míst, které společně navštívíme a dáváme je na lednici... :-) Moc pěkná sbírka a od Blanky to je fakt moc milé. :-)

3 Mi-lada Mi-lada | Web | 17. července 2014 v 22:02 | Reagovat

To je od paní Blanky moc milé a je to určitě moc sympatická paní. A navíc jsem pochopila, že žije ve Znojmě, což je teď bydliště mojí dcerky a tak je mi o to bližší. :-)
Reni a Tobě dodatečně všechno nejlepší k narozeninám.♥

4 renuška renuška | E-mail | Web | 17. července 2014 v 23:44 | Reagovat

[3]: Mil, rozkraz proveden, komentáře promazány. A děkuju, jsi zlatíčko :-* ♥

5 rezincin rezincin | Web | 29. srpna 2014 v 16:29 | Reagovat

Bomba! Taky sbíráme ;) Teď ve Žďáru jsme magnetku neukořistili, tak bylo velké zklamání :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama