Lá-lá-lááááá-lá-lá-lááááá

27. dubna 2010 v 19:48 | renuška |  Jak to vidím ...
Panečku, nadpis jako hrom. Klidně tam mohlo být něco jiného, ale mně se citoslovce tolik líbí, že jsem si je dnes vypůjčila do titulku. Teda ... jsou to citoslovce, ne?
Kdybyste si do vyhledávače přímo na mém reenade.blog dali slovo "hudba", tak se vám ukáže asi strašná fůra odkazů, protože tohle pětipísmenkové spojení má tak široký obsah, že i kdyby nakrásně chtělo, tak se víc nenafoukne a každý si pod ním stejně představí jen změť melodie a textu, která je mu milá. Jedni radši rock, druzí klasiku, třetí hip a hop - králíky z klobouku, a čtvrtí - co já vím? Především proto o muzice často píšu, protože ona je mým relaxem, mým dobíječem baterek, mým únikovým tunelem před vnějším světem. Nacházím v ní báječného společníka ve chvílích krásných i smutných. A to nejen na poslech ...
... víte, já totiž šíleně, ale fakticky ohromně ráda zpívám. Nepotřebuji mikrofon ani hlavu od sprchy, nepotřebuji obecenstvo ani porotu odborníků. Stačí mi jen zdravé hlasivky a ta správná nota, impuls, nakopnutí (třeba z rádia) a jedu. Kvílení a podobné skřeky si dovolím vypouštět do prostoru jen doma, nejlépe beze svědků (ač choť i synové znají mé "úchylky" a já se doteď divím, že košík s léky neobsahuje i špunty do uší). V rámci možností a slušného vychování se snažím okolí moc nedráždit a zpívat tedy předpisově nebo se originálu co nejvíce přiblížit, aby jejich sluchovody nebyly předčasně odkázány na odchod do invalidky.
Už si ani nevybavuji, kdy naposledy jsem u ohně při kytaře vyla na měsíc, jeden čas bylo podobných akcí přehršel a jejich vzácnost stala se pro mě nutným zlem a přestala mě bavit. Teď mi chybí. Musím si vystačit s doprovodem linoucím se z chrčících reprobeden ve snaze udržet volume na hranici "akorát" a nechtít být větší zpěvačkou než jsou majitelé hlasů, kterým z pravidla patří sošky Slavíků, Andělů, Grammy a jiných ocenění. Pravda, někdy i prachsprostý amatér žasne nad (ne)umem a soudností profíka, ale to je věc druhá.
Když si mám vybrat, listuji spíše tuzemskými písničkami, paměť na texty mám na rozdíl od filmových hlášek - dovolím si říct - perfektní a navíc vím, o čem pěji. A ačkoliv cizí hudební produkce je podstatně zajímavější, barvitější a pochopitelně má mnoho co nabídnout, jistá v kranflecích si nejsem. Spíš sem tam pípnu slovíčko, které jsem pochytila a odhadla, ale na úplný projev si netroufám ani v nejmenším. Což ovšem neznamená, že mě to nebaví. Většinu zahraničních hitovek "pronánám" nebo "prolálám", maximálně se uspokojím "hmmáním", což mi v podstatě stačí a má-li s tím náhodný posluchač problém, jeho věc. Mé duševní rozpoložení dostalo potřebnou dávku léku, což bylo původně zamýšleným záměrem a basta. Fidli.

A co by to bylo za hudební vyprávěnku, kdybych nepřihodila něco poslouchavého. Z rubriky "Jak to slyším ... " k vám teď připlouvá další z řádky mých nejoblíbenějších. Tuším, že už jsem ji kdysi zmiňovala, ale tenkrát na ni nedošlo. Odváděla ze mě emoce už několikrát a je to osvědčený všelék proti napětí a stresu, který ze sebe kolikrát neumím správně dostat ven. Je ... jak to říct ... prostě fenomenální.

Daniel Landa - VLTAVAPS: Záměrně vkládám domácky vyrobený klip z Youtube, kde jako podklad je použitá verze Vltavy z "Vltava Tour" z r. 2003. Důvodem je především hutnost nástrojů a celkové vyznění písničky, která proti originálu má daleko větší grády.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 27. dubna 2010 v 20:07 | Reagovat

Já mám asi strašlivě vyhraněný hudební styl, protože aby mě něco fakt nadchlo, tak to prostě musí být NĚCO! A to něco většinou není to, co hýbe žebříčky hitparád a co se objevuje na rozhlasových stanicích. To jsou jen takové náhody, když mě něco cvrnkne do ucha... ale když už mě to zaujme, tak jsem schopná poslouchat to pak dokolečka dokola! :-D A když už to mám dobře oposlouchané, tak ač to neumím, také si zpívám... :-)

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 27. dubna 2010 v 22:23 | Reagovat

Znám člověka, který říká:
"Zpívám jenom v sebeobraně!"

3 dobrotka007 dobrotka007 | Web | 29. dubna 2010 v 13:05 | Reagovat

Najlepsie sa spieva za volantom, sama v aute:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama