Jedna desítka plus tři jednotky

15. března 2010 v 11:26 | renuška |  Jak to vidím ...
Tento článek by mohl dle titulku zdánlivě mátnout zavedením řeči do sekce alkoholických nápojů, což v podstatě možná v několika částech zaznamenáno bude, ale určitě to není stěžejním tématém mého povídání. Tím se stává číslo 13 samo o sobě, rozloženo dle učiva matematiky pro třetí ročníky základních škol na desítky a jednotky :-) (poctivě šprtám s Ondráškem, ač ... on vlastně žádnou domácí doučovatelku nepotřebuje, neb si vystačí sám s rozumy, které si nosí z ústavu :-D).
Já bych totiž za letošní rok ty tři třináctkové dny každého měsíce chtěla pochválit, protože se mi nebývale vydařily. Ten lednový byl pro mě velice intenzivní, velice soukromý, až řekla bych - nahatě intimní - a překvapil mě. Moc. A potěšil mě. Moc. A naplnil mé další dny něčím fascinujícím, ohromným, neskutečně bohatým vzrušením. Pravda - nevaroval, že není v jeho silách své brášky udržet ve stejné kvalitě, harmonii a ladu, takže se sem tam mezi dny báječné přimíchaly dny nepříjemné, někdy i mrazivě odporné. To je vcelku normální jev, takže nic neřeším a na samotného aktéra - 13. ledna - vzpomínám s těmi nejlepšími pocity.
13. únor byl na blogu již zveřejněn - tehdy byla sobota a já společně s manžou a našimi nejlepšími přáteli vyrazila na ples. Dojmy zůstávají neměnné, pouze k nim přidávám další třináctku - březnovou. Kupodivu hodně podobnou té o měsíc starší - jen pořadatel a místo konání se změnily, ovšem společnost zůstává ve stejném složení. Druhý letošní ples zorganizovala místní Základní škola, k vidění byla hrstka kantorů, kteří mají na starosti mého synka a někteří z nich se před mnóóóóóha lety věnovali i mně:-D. Podotýkám, že jejich péče byla více než výborná, neb jsem osmou třídu opouštěla se samými jedničkami - a to se nechvástám, to pouze konstatuji. Jo - šprtka jsem rozhodně nebyla!!!!! To samo.
Štědrost tomboly, chuť lahodného "Krakonoše" (pro neznalé - jedná se o regionální pivečko, jež jsem si oblíbila díky mému drahému Jarouškovi - i jeho škola je důkladná a výsledky má kladné), více než malé množství vypité Medoviny, bravurní hovězí gulášek a protančené střevíce, stálý úsměv na tváři nadšené tím, že její majitelka si skvěle zatančila - i oblíbenou mazurku! I tango jsme ušlapali s chválou několika sedících diváků. Odmítali jsme pustit muzikanty k večeři, nesouhlasili jsme s opuštěním podia ve tři hodiny ráno, noc se nám zdála ještě velmi velmi mladá. Po odchodu ze sálu i z hospůdky samotné jsme za sebou nechali jen tři unavené výčepní. Byly čtyři hodiny ráno a my čtyři se vydali o pár metrů dál složit hlavu doma u Katky. Naši manželé vyzbrojeni do zásoby ještě šesti stočenými dvanáctkami diskutovali do půl šesté o čemsi, posilněni zbytky francouzských brambor od oběda, konzumujíc vynikající domácí perník omylem politý chmelovým mokem. Já se dobrovolně rozhodla opustit skupinku již o půl páté, Kačka mě za chvíli následovala.
Kocovinu jsem se rozhodla ignorovat a proto si troufám tvrdit, že ani žádná nebyla. Péčí paní domáci - teď je řada na nás - jsem se měla jako v bavlnce a můj muž jakbysmet. Jejich zázemí jsme opouštěli těsně před dvanáctou a naše neděle pokračovala obvyklým způsobem, jako by se nechumelilo. A my, spokojení s průběhem velice zábavného večera, jsme se propovídali a prospali k pondělnímu ránu do nevytopeného bytu, neboť nám opět zkolaboval kotel. Venku marast, na oknech aut dvoucentimetrová namrzlá vrstva zledovatělého sněhu, do toho informace: "Mamíííí, já nemám pitííííí," střídaná se zděšujícím konstatováním těsně před opuštěním bytu: "Honzo, jakto, že máš ještě mokrý vlasy?!" (koupal se ráno s manželem).
Jakoby si to dnešní - patnáctibřeznové - pondělí myslelo, že mi zkazí náladu. Ani náhodou! O tak fajn zážitky se rozhodně nenechám okrádat, byť jsou už dávno za mnou. Teď už jen netrpělivě čekám, co mi přinese 13. duben :-D. Doufám, že sled báječných třináctek bude úspěšně pokračovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendea Vendea | Web | 15. března 2010 v 18:38 | Reagovat

Jsem ráda, že má šťastná třináctka nosí štěstí a příjemné zážitky i Tobě Reni - držím palce ať je to tak i nadále ;-)

2 Anett"ka" Anett"ka" | Web | 16. března 2010 v 13:55 | Reagovat

přeju ti, at je třináctek co nejvíc... já jsem měla březnovou třináctku taky dobrou... :) a ty předchozí si nějak ani nepamatuju... :)

3 Lenka Lenka | Web | 16. března 2010 v 17:58 | Reagovat

Já na čísla moc nejsem, takže ani třináctka nemá pro mě žádného zvláštního významu. Jediného třináctého si pamatuju - to když jednoho třináctého nastupovala do práce... :-)
Jsem ráda, že si takhle užíváš, a ať Ti to vydrží!!! ;-)

4 dobrotka007 dobrotka007 | Web | 23. března 2010 v 10:51 | Reagovat

Takto si predstavujem uzivanie zivota, ze clovek len nepreziva, ale naopak, vie si spomenut, ze v tom zivote fakt krasne a mile spomienky, ktore vycaria usmev na tvari. A tesim sa co prinesie 13. duben:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama