Mixážní pult

22. prosince 2009 v 19:09 | renuška |  Jak to vidím ...
Tak mám snad hotovo. Úderem pondělního rána mi začal dobrovolný dvoudenní maraton sestávající z úklidu, úklidu a v neposlední řadě z úklidu. "Díky" časově náročným akcím pro děti byla domácnost odstrčena na druhou, ne-li třetí kolej a já postupně zjišťovala, že hromadění nepořádku už začíná překračovat meze klasického bordelu.
Po dobu nejméně jednoho měsíce jsem každé ráno všechny členy rodiny směrovala do pracovny, kde veškerou volnou plochu zabíralo prádlo vyprané, připravené na žehlení, vyžehlené plus lavory se spoďárkama a ponožkama - právě ty bývaly cílem pátracích akcí, jejichž vyvrcholením bylo vítězné zvolání hledače: "Hurá, mám je obě!". S hrdostí se teď rozhlížím kolem sebe a vidím pouze dva sušáky, jejichž obsah zítra zlikviduji a rovnou uklidím; dokonce už mohu koukat do tmavé noční oblohy skrz čistá skla a při důkladném pozorování podél zdí už nevidím chuchvalce čehosi, co dávno nemělo s obyčejným prachem nic společného ...
Neuvěřitelné stalo se skutečností a já se při nadšení a mlaskání mých synáčků ochutnávajících cizí cukroví rozhodla pokořit svou nechuť k pečení. Výsledkem jsou amatérsky, ale přece nazdobené perníčky od Laluška, nepečené ořechové koule, vosí úlky a pár minut z trouby vyndané kokosky. Sortiment sladkého pokušení doplním zítra ještě výslužkou od sestry Janinky, které se mě zželelo a nabídla mi milou sourozeneckou výpomoc.
Co se dárků týče, ty už se třesou v krabicích, taškách, tajných skrýších a jiných úkrytech, a čekají, až je dnes zabalím a načančám jim kabátky. Aranžování mě vždycky hodně bavilo a právě vánoční prezenty přímo vybízejí k hračičkování, čemuž se pranic nebráním - naopak vidím v této činnosti docela fajn odreagování. Jen se modlím, aby šlo všechno tak, jak si představuji, protože má fantazie má občas bujnější tvary než výsledek samotný. No, uvidíme a vy vlastně taky; Renuščinu nadílku si nenechám sama pro sebe :-D.

Během onoho předsvátečního bláznění, kterým opovrhuji, ale stejně ho pravidelně podstupuji, mě mimo jiných věcí potěšily i nádherné pozdravy z poštovní schránky od Evičky*, Lenii a Pavly Žabky. Holčičky, moc vám díky, jste milé a lístky od vás mi udělaly ohromnou radost. Stejně tak, málem až k slzám, mě dojala má kamarádka Martina, které jsem věnovala svou knížku a ona se z ničehonic objevila přede dveřmi s domácí vánočkou, kterou umí úplně fantasticky. Hmmm ... už je dávno snědená, chudák holka se na světě ani nestihla rozkoukat a my už jsme ji spořádali, ale kdybyste věděli, jaká byla, jistě by vám taky na talíři zbylo jen pár náhodně spadaných drobečků.
Tím nejúžasnějším povzbuzením a štěstím pro mě ale po dnešním dopoledni je jedna překrásná textovka, z níž mám ještě pořád šílenou radost a znovu se i bez zavřených očí vracím do stavů euforie a beztíže. :-*
V tomto rozpoložení se s vámi loučím se slibem, že se brzy vrátím a možná, že s sebou přinesu i další maličké překvapení. :-)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 22. prosince 2009 v 19:17 | Reagovat

Renuško, já to tady čtu a vlhnou mi oči, ty si to všechno krásný, co tady popisuješ zasloužíš a ještě mnohem víc.  :-)
Mám radost s tebou...♥

2 mojda mojda | Web | 22. prosince 2009 v 20:09 | Reagovat

...krátké zprávy provázany štěstím ,naplňují sny které ti patří ;-)

3 sl. Lenka sl. Lenka | Web | 23. prosince 2009 v 13:06 | Reagovat

Reni, do své pracovny si chodím pro spoďárky a ponožky skoro každé ráno! :-D Nejraději si je beru ze sušáku, čímž odpadá ta mezifáze skládaní a uklízení do prádelníku... :-) Jenže u mě je to narozdíl od Vás zcela běžná záležitost! ;-)
Jinak je príma, jak si všechny ty radosti a radůstky užíváš! Tak ať jich je o těch svátcích ještě víc a víc!!!!
;-)

4 Vb Vb | Web | 8. ledna 2010 v 13:27 | Reagovat

Nacancam kabatky- to je uzasne. Mas neskutocnu slovnu zasobu a umenie spajat slovka:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama