Tanyny

2. února 2009 v 19:45 | renuška |  Jak to vidím ...
Tak jsem si v sobotu odbyla druhý letošní plesový dýchánek, na který jsem šla s ukrutnou rýmou a s obavami, jak těžký zakouřený vzduch i rychlé tempo hudby udýchám. Nakonec to dopadlo tak, že jsem poctivě protančila mimo latinsko-amerických lahůdek (které mimochodem miluju, ale manžel nezná kroky) a některých méně libých kousků celý večer, dýchalo se mi celkem dobře a stůl jsem zdobila posmrkanými papírovými kapesníky, protože do kabelky velikosti dopisní obálky formátu 1/3 A4 se mi už nevešly. Půlnoční pauzu věnovanou losování tomboly (kdy jsmě opět nic nevyhráli, neboť slosovatelné vstupenky měly takovou konkurenci, že by i optimista pozbyl naděje) jsem si prozívala a doufala, že brzy taneční večer bude minulostí. Ó, jak jsem se pletla. Kamarádi mou únavu hodně rychle rozptýlili a nakonec jsem byla jedna z posledních, kteří opouštěli poloprázdný parket. Aby taky ne, hodiny ukazovaly něco málo po půl třetí ranní, což není typický čas na kdovíjaké vyvádění. Nehledě na to, že už v samém začátku plesu jsem na vlastní nohy pocítila kvalitně ošetřené parkety, po kterých mi třikrát za sebou ujela pravá nožka takovým stylem, že mě od té doby začalo po týdenním odpočinku a radosti z vyléčení opět bolet v kříži. A aby toho nebylo málo, tak při jedné z posledních písniček jsem mimo zábran odhodila i střevíčky a téměř okamžitě jsem hodila taky sebou. Zatracený silonky. I když ... téma vyloženě holčičí ... zas tak zatracený nebyly, ač se klouzaly hrozně, protože mě stály 15,- Kč a vydržely celovečerní ataky míjících podpatků dam v oslnivých róbách i po zutí občasné zatrhnutí na podlaze bez větší újmy a bez utíkajících ok. (na rozdíl od kvalitních punčoch s klínem upraveným do kalhotek, jako že můžete jít "naostro", které sice měly nádherný materiál, měly být pevnější, už jen proto, že stály 150,- káčé, ovšem omyl!!! Vydržely sotva jeden den, navíc ještě téměř nenáročný a mé obavy o ně byly daleko větší a pozornost častější, než v případě použití těch laciných). No nic.
Každopádně, ples jako takový se velice vydařil. Horší byl celý nedělní den, protože trojnásobné cuknutí páteře mi k večeru zavařilo docela solidním způsobem, kdy jsem místo naplánované úklidové akce ulehla pod peřinu, pro jistotu jsem si s sebou přibalila ještě zimnici a teplotu, takže vyhlídky na nový týden byly více než mizerné. Naštěstí noc s sebou přinesla příjemnou relaxaci pro duši i tělo a já mohla dnes při pracovním všedním dnu podat téměř stejně kvalitní výkon jako jindy, kdy mě záda z tance nebolely.
PS: tuto i příští sobotu mě čeká další taneční vyžití, doufám, že teď už to bude bez následků:-)).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jana jana | Web | 2. února 2009 v 20:00 | Reagovat

Renuško,obdivuju tě i tak,co vydržíš.Mě se dřív záda taky zahojily během jednoho dne,dnes už na to potřebuju týden.A při rýmě a teplotě k tomu,všechna čest.Jo mládí,to víc vydrží.-)

2 Zabka Zabka | Web | 3. února 2009 v 12:16 | Reagovat

Tanečnice :) určitě jsi měla chumel ctitelů, kteří prahli po tanečku..

3 Werri Werri | Web | 3. února 2009 v 16:50 | Reagovat

Renuško ty js taková tanečnice, to je fajn, že si i přes nějaká úskalíčka umíš užívat. Mě čeká jen maturitní ples synovce, tento pátek, tak se těším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama