Ach ta data

13. února 2009 v 8:43 | renuška |  Jak to vidím ...
Poprvé v novém roce tu máme pátek třináctýho, pro jedny znamení blbých náhod, pro druhé den jako každý druhý. Já osobně mám třináctku ráda, protože 13.10. mám svátek, ha. Samozřejmě se nad touhle shodou čísel pozastavím, vůbec když přijde ruku v ruce s pátkem, ale nijak zvlášť to neřeším. Když má přijít den blbec, tak přijde a podle kalendáře si rozhodně vybírat nebude. Je ale fakt, že už od střední školy šlapu na kulatý víka kanalizace a třikrát vyskočím, když projede zelený tráboš - to je prý pro štěstí. Jo a když se řítí sanitka, měla by se pravou nohou nakreslit na zem "čtyřka". 3x fuj se říká u pohřebního vozu a čtyřlístek si má každý po tajném vyslovení přání roztrhat na víc kousků a rozsypat kolem. Taky se házelo deseťákem za sebe, když jsme ho našli, ale to už jaksi pár let nehrozí, takže si tak akorát můžu vyhodit z kopýtka:-)). Kominíci a knoflíky, to je věc známá. Takových podobných zaklínadel je asi ještě velká spousta, ani si na všechny nevzpomenu.
V závěsu za pátkem je tu sobota - v celku normální a běžný fakt, okořeněný tím, že teď vychází první víkendový den na svátek svatého Valentýna. Zamilovaní i ti ostatní dopřávají obchodníkům tržby silného kalibru, kupují bombošky, srdce taková i maková, kytky, slipy a tak dále. Manželovi jsem taky koupila čokoládu, už v úterý, ale protože jsem věděla, kde je a hlavně že tam je (byla to maxi karamelová s lískovýma ořechama od Milky - uááááá), tak už ten den večer jsem mu ji vrazila s upřímným vyznáním - ne lásky, ale toho, že na ni mám chuť, tak že mu ji dávám k Valentýnovi a že ji sežerem, jo? Ve skutečnosti ale zastávám názor stejný jako u ostatních převzatých svátků, ať už mají podstatu jakoukoliv, že sem nepatří. Je to milé dát si dárek, pusu, vyznat city. A lže mnoho těch, kteří říkají, že toto činí kdykoliv během roku. Blbost. Akorát se schovávají za slova. Tenhle den nás aspoň donutí to opravdu udělat, když už teda ten Valentýn je. Je to totiž asi tak, že nám za domem roste velikánský třešňový sad a věřte tomu nebo ne, ale na prvního května jsem tam ještě nikdy pusu nedostala. A to je to od nás opravdu jen pár kroků. Takže jinou funkci než hubana navíc v těchto dnech nevidím. Mám-li si vybírat, raději si tento bonus užiju až v květnu, klidně s mávátkem v průvodu, než v únoru na duchnách sněhu s nudlí u nosu.
Vzhledem k tématu vám tedy přeju šťastný pátek a zítra ať máte náruč plnou polibků od vašich ctitelů a ctitelek, ať po snědených mlsotách a romantických večeřích nepřiberete ani deko a růže ať vám ve váze vydrží co nejdéle!
-----

Plus dluhy z minula:
Prstýnek, který jsem vám představila jako zamilovaný, už mám a je skvostný. Stál 850,- s tím, že ho dva dny po objednání o stovku zlevnili, prevíti.
Jméno Laluš není "ta", ale "ten", tedy v mužském rodě. Neptejte se, proč, neptejte se, jaký původ jméno má, nevím nic. Jen to, že jsem ho kdysi dávno vymyslela, ujalo se a mamka na něj slyší docela ráda:-)).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 laluš laluš | 13. února 2009 v 10:02 | Reagovat

S těma pověrama, no já nevím, spíš jim moc nevěřím, spíš tak pranostikám, ale pravděpodobnější se mě zdají být pravdivé sny. V mém případě, bohužel. Když se mě zdálo o svatbě, tak mě vždycky někdo odešel a poručit si, so se smí a co nesmí zdát, tak to prostě nejde. Koukám, že originální dárky na Valentýna máme v rodině. Taťkovi jsem koupila Mozartovy koule, v životě jsem je neochutnala, tak se na ně těším a on mě pro změnu koupil čokošku s oříškama, protože takovou má nejradši. Je fakt, že kromě Valentýna si navzájem čokoládky nekupujeme. A líbačka na prvního Máje? Kupodivu se nám vždycky zadaří, až se tomu někdy divím. Sice pod zlatým deštěm, je nejblíž, ale neva. A tak přeju všem krásnou sobotu, s Valentýnem nebo bez něj.

2 Eva* Eva* | Web | 13. února 2009 v 10:49 | Reagovat

Ahoj Renuško, to o čtyřlístku, trabantu a sanitce jsem vůbec neznala. Budu si to muset zapamatovat, ale ono už je těch trabantů stejně zoufale málo. Jednoho tady vídám,  je krásně modrý a jako nový!

Třešňový sad máme taky jen pár metrů od domu, to je ale náhodička a pusinku jsem tam nedostala nikdy, zato vynadáno mi tam bylo už mockrát. Tak už tam raději chodím jen sama..

No a o svátku zamilovaných raději úplně pomlčím..ach jo.

Díky za upozornění, Laluš je stejně hezčí.

Já měla od tatínka hned dvě přezdívky, ta první byla Matěj a druhá Buřov. Buřov taky v mužském rodě a nikdy jsem se nedozvěděla, co to slovo znamená. Když jsem se zeptala, tak mi odpověděl prostě Buřov..Takže na mě volal Buřove. Jinak to v hlavě měl ale v pořádku. *mrk*

3 Mlle Mlle | Web | 13. února 2009 v 12:10 | Reagovat

Kdybych nečetla blogy, vůbec bych nevěděla, že je dnes třináctého (už týden nechodím do práce, takže jsem úplně mimo) ani že je zítra toho Valentýna...  asi patřím k té generaci, které to také nic neříkám. Ti mladší to ale berou jako přirozenou součást života, protože pro ně to tady bylo vždy... bylo a bude...

Ta historka s čokoládou byla fakt dobrá! :D

4 Vendea Vendea | E-mail | Web | 13. února 2009 v 16:17 | Reagovat

Reni - ta čokoláda od Milky je moooc dobrá - my ji s mamčou a bráškou mlsali včera :)) jinak Valentýn se mě letos opravdu netýká - vzhledem k situaci ve vztahu - a ani jinak mi ten svátek nic moc neříká - je to dobrý tak pro obchodníky - to už větší význam opravdu přikládám tomu prvnímu máji :)

5 Anett"ka" Anett"ka" | Web | 13. února 2009 v 16:56 | Reagovat

naši se v pátek třináctýho vzali... to mluví za vše... :D

a já jsem se dneska navrátila z tunisu... takže na pátky třináctýho nevěřim... :D

6 jana jana | Web | 13. února 2009 v 19:30 | Reagovat

No já nevim,ale pro mě třináctka znamená podle numerologie zranitelnost.Tedy je o citech,ale jak moc je neštastná,tak to by bylo delší povídání o lidech narozených třináctýho.Ale každý číslo má svý klady a zápory.-)

7 mardom mardom | Web | 14. února 2009 v 1:09 | Reagovat

Já mám třináctku ráda a Valentýna beru jen jako připomínku pro sklerotické lidi, že by si měli všimnou toho inventáře po svém boku (já osobně se rozešla na Valentýna s první láskou, ale nebylo to schválně, spíš shoda náhod). Já jedu zítra na sraz spisovatelů a spisovatelek - prostě náš spolek, takže jen kvůli tomu jsem vyráběla Valentýnku s podtitulkem - láska je jen jedna. Jsem spokojená, ale ... nebýt toho, že to bude mít někdo na památku, tak bych to nedělala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama