Moje abeceda

20. ledna 2009 v 11:42 | renuška |  Jak to vidím ...
A - AMBICE - žádný nemám. Nikam se nehrnu, nikam se necpu. Pokud mě něco baví, nedělám to pro vyšší cíle, ale pro radost. Možná se to časem změní, ale v současnosti jsou ambice pro mě pasé.
B - BLOG - dává mi stále víc, než jsem původně očekávala. Ukázal mi mé skryté vlohy, je mi vrbou, je prostředníkem mezi další spoustou zajímavých lidí, ke kterým bych se normálně nikdy nedostala a které čím dál víc beru jako své přátele.
C - CITY - rovná se mé račí já, můj úhel pohledu, můj otáčkoměr, až neuvěřitelně na mě působí a jejich vliv bývá chvílemi vítaný, jindy zase zcela nevhodný.
Č - ČÁP - už dávno vím, že děti nenosí, ale když jsem byla malá, tak jsem chodila do družiny a tam jsme se mimo jiné pod dozorem hodně šikovné paní vychovatelky věnovali různým výtvarným technikám, mmj. linorytí. A já vyryla čapí rodinku na komíně, která pak získala nějaké ocenění a byla otištěna i v časopise Květy!
D - DOMOV - shodou okolností má rodná vesnice začíná na stejné písmeno. Co jiného než domov si pod déčkem představit? Máme-li srdce na svém místě, pak toto je automaticky na žebříčku déčkových slov jako první.
E - EROTIKA - mám ji ráda v jakékoliv podobě. Patří k mému životu, není mi cizí, nestydím se o ní hovořit, ač se kolikrát dostanu na tenký led.
F - FALEŠ - jestli něco nesnáším, pak je to lhaní do obličeje, falešná přetvářka, na kterou lovci chytají své oběti a jejich duše.
G - GAZELA - ráda bych byla štíhlá jako ona. Asi se mi to nikdy nesplní, ale alespoň se o to snažím, civičím, nečekám, že mě kila půjdou dolů sama jen po zázračných pilulích z reklamy.
H - HOMOSEXUALITA - neodsuzuji, toleruji. Jedni to vidí jako úchylku, ale toto je prostě jen a pouze genová dispozice, se kterou se někdo narodí a někdo ne. Dost možná, že tato čtyřprocentní menšina má mnohem větší srdce než mnozí heterosexuálové.
I - INTELIGENCE - když chybí, ouvej. Tedy, každý k svému. Těžko si budete mít co říct s tupounem, navíc ještě takovým, který o své blbosti nemá ani ponětí a považuje se za střed vesmíru.
J - JARO - mám ho ze všech ročních období nejraději. Přísun nové energie, nového života, probouzení spáčů, zpěv ptáků v oblacích a modré nebe ...
K - KAMENÍ - nejsem horolezkyně ani hledačka obelisků, ale kameny mám ráda. Naučili mě to hlavně synové, kteří mě pravidelně zásobují nově nalezenými poklady. Máme jich doma plno a jejich sbírka se bude i mým přičiněním dále rozrůstat.
L - LITERATURA - čtu ráda. Jen mám teď na to méně času kvůli bodu G (rozuměj ne kvůli "tomu" bodu Gé, ale kvůli GAZELE). Jakmile se totiž do něčeho začtu, pak jde vše ostatní včetně domácnosti a štíhlé linie bokem. Navíc jsem zastáncem názoru, že slovní zásoba, její rozšiřování a znalosti jsou závislé právě na našem postoji ke knihám apod.
M - MARNIVOST - typická vlastnost žen. Některé jí statečně odolávají, jiné jsou vůči ní slabé, mnohokrát dobrovolně. Sama jsem tak nějak na středu. Záleží na obsahu peněženky, podle toho totiž dovoluji marnivosti překročit práh mé pevné vůle a zbytečných nároků.
N - NÁLADA - proměnlivá, u mě obzvlášť. Co mě jednoho dne nechá chladnou, to druhý den může být příčinou mého nepříčetného vztekání. Stydím se, že nejsem schopná svou náladovost natolik ovlivnit, aby nepáchala škody, ke kterým občas, bohužel, dojde.
O - O-RING - je jich strašná spousta různých průměrů vnitřních i vnějších, tloušťky, pružnosti, barvy, použití, rozměrů ... Pokud by někdo nevěděl, o čem píšu, jsou to kroužky, které slouží k utěsnění všemožných matic, filtrů apod. Profesionální deformace.
P - PRÁCE - netvrdím, že lenošení je zbytečné, netvrdím, že práce je nudná. Vím, že bez ní nejsou koláče:-). A taky vím, že bez ní je nuda, prázdný účet, kila navíc a kus prázdnoty. Cením si jí, vážím si každé bez ohledu na směr a obor.
R - RUCE - už jsem o nich z kraje blogování psala. Bez nich si neumím představit život, co všechno dokáží! Tvořit, hýčkat, léčit, hladit ... i ublížit. Jsou tolik všestranné a tak postradatelné. Jsou jednou z nejzranitelnějších částí lidského těla, vždyť kde jinde se nám dělá tolik ranek a šrámů než právě na rukách?
Ř - ŘÍZKY - já musím, prostě musím. Jestli je jídlo, kterého se člověk nejspíš nikdy nepřejí, pak jsou to právě plátky v trojobalu. A je jedno, zda se jedná o plátky masíčka či sýru. Prostě bašta.
S - SVALY - ty máš svaly, já mám čáry. Z Mrazíka. Nelíbí se mi osvalený mužský, mám ráda přirozeně rostlého chlapa, který o sebe trochu dbá a kterého větší vítr nesfoukne jak šišku ze stromu. Jako přednost vidím příjemně měkké bříško, které využívám nejčastěji jako vyhřívaný polštářek. Trvám jen na jednom svalu, který by měl fungovat na plné pecky, čili na svalu údovém nebo-li pindíkovi:-)).
Š - ŠTĚSTÍ - je to s ním jako s láskou. Nelze ho koupit, nelze ho prodat. Buď je nebo není. Hlavně je hodně vzácné a pokud se nám poštěstí to štěstí mít, pak buďme šťastni, protože zpravidla nedostatkem dochází k nešťastným myšlenkám, řečem a následkem toho jsou pak nešťastní nejen nositelé, nýbrž i jejich okolí. A naopak, jsme-li šťastní, podělme se o tu radost, protože pak i v nevlídném počasí bude svítit sluníčko.
T - TVRDOHLAVOST - také paličatost. I té se mi dostává. Většinou až časem poznám, jestli mé trvání na svém bylo oprávněné nebo ne. Pokud se ukáže, že jsem chybovala, bylo by na místě se omluvit. Každopádně jsem si jistá, že každý z nás v sobě kus té své paličatosti má.
U - UROLOGIE - máme tam kamaráda doktora. To je jediné pozitivum. Tato součást medicíny je neméně důležitá jako její další odvětví, ale rozhodně při vyšetřování na její klady nemyslím. Žel, pokud máme trápení a cévkování je jedinou cestou, jak mu udělat útrum, pak i nepříjemné musí jít stranou.
V - VLASY - super muzikál. A taky jedna z mých, dalo by se říct, lepších designových kvalit. Nic moc na mě ke koukání není, tak se to snažím dohánět, kde se dá. Teď jsem momentálně téměř černovlasá a rozporuplné názory mě přivádí na myšlenku, zda je lepší zůstat přirozeným nebo svou vizáž měnit.
W - příliš soukromé na to, abych to tady uváděla konkrétně. Ale jedná se o příjmení mých nejbližších příbuzných, v jejichž kruhu je nejlépe poznat, jak funguje opravdová rodina. Díky za ně.
X - XICHT - je to s ním jako se vším ostatním. Musíme se o něj starat, protože na rozdíl např. od plochého břicha on je dnes a denně na očích okolí a někdy až příliš ovlivňuje názory cizích lidí na nás samotné. Navíc je to on, kdo nejvíc prozradí o tom, jak nám je.
Y - YPSILON - je prostě ypsilon. Zkuste si někdy napsat psacím velké tvrdé Y. Často ho na začátku vět nepoužíváme, proto dochází zpravidla k tzv. dospěláckému prznění a píšeme ho jinak, než jak jsme se učili ve škole.
Z - ZÍTRA - budoucnost, plánování, co bude dál. Nikdo nemá zítřek jasný, každý má jen minulost a součanost, tam se může odrážet to, co nás čeká. Ale určitě se na to nedá spoléhat.
Ž - ŽIVOT - jak jinak zakončit abecedu, než tím, čím pro nás vlastně je. A co je součástí jí. Bez čeho bychom tu nebyli. Co se stává stále větší vzácností, s čím někdo zachází neopatrně a někdo si toho ani neváží. A co rozhodně není nekonečné.

.......................
Toto je má abeceda. Třeba bude inspirací pro některé z vás a přidáte se. Zcela záměrně jsem u písmen neuváděla jména ani osoby mimo W. Nechtěla jsem. Vím, proč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 janina janina | 20. ledna 2009 v 12:05 | Reagovat

Tak teďkonc jsem si tak krásně početla. I když jsi má sestra a znám tě, stejně ta abeceda......no početla jsem si. Jinak pěkný nápad.

2 Vendea Vendea | Web | 20. ledna 2009 v 13:05 | Reagovat

Reni - děkuji za isnpiraci - myslím, že se s Tvým svolením pokusím o vytvoření té své :)

hezký den přeje Vendea

3 laluš laluš | 20. ledna 2009 v 13:40 | Reagovat

Taky jsem si početla, ovládla jsem se, abych nejdřív ze zvědavosti nenašla x - co k němu Renča dá? Opět nápad s ksichtem. To mě pobavilo. Kdybych měla sestavit svoji abecedu a mohla používat jména, asi by to šlo jednoduše, mám vás tolik. Ale kdybych nemohla, no dalo by mě to práci pojmenovat myšlenky a stejně bych to tgak dobře jako ty nedovedla.

4 f. f. | 20. ledna 2009 v 15:12 | Reagovat

přesně, s tím Y je to pravda... i po delším přemýšlení si nejsem jistá, zda bych ho dokázala správně školácky napsat... :D

5 Anett"ka" Anett"ka" | Web | 20. ledna 2009 v 16:20 | Reagovat

to óčko je dost dobrý... :D

taky jsem jednou takovouhle abecedu psala, myslim... :)

6 Zabky-svet Zabky-svet | Web | 20. ledna 2009 v 17:13 | Reagovat

S ABC jsi opět vytvořila úžasný článek :) Já měla problém, abych opravu osekala u některého písmena nespočet výčtů :) Byl to můj druhý článek v blogu.

7 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 20. ledna 2009 v 18:43 | Reagovat

musím říct, že jsi mě dost inspirovala... asi si ten nápad půjčím. už jsem nad tím jednou přemýšlela, ale nějak jsem nestihla realizovat. teď si k tomu asi vážně sednu a budu psát

jinak ty odpovědi jsou parádní! kolikrát by mě napadlo i stejný slovo! ;)

8 jana jana | Web | 20. ledna 2009 v 19:14 | Reagovat

Tak tu ted přemýšlím,jestli bych měla pro všechny písmenka dost nápadů a nevim,...nevim.Ale musím obdivovat tebe,co tě zajímavého dokáže napadnout.Tak já počkám,jak si s tím poradí Vendea a pak popřemýšlím,jestli by mě napadlo taky něco rozumnýho.....?

9 Elora Elora | Web | 20. ledna 2009 v 19:35 | Reagovat

Renuš, ty jsi prostě spisovatelka, to jinak není možné... super počteníčko, pokud nebudu zcela vygumovaná, brzy se přidám....krásný večer

10 mardom mardom | Web | 20. ledna 2009 v 20:09 | Reagovat

skvělý nápad, možná se do něj taky pustím (pokud nezapomenu).

11 Hablina Hablina | Web | 20. ledna 2009 v 23:01 | Reagovat

Abecedu mám už pár dní sepsanou, jen se zdráhám ji zveřejnit. Prozradí o člověku víc, než by chtěl.

12 Alžběta Alžběta | Web | 21. ledna 2009 v 0:03 | Reagovat

Já se přidám Renuško, tohle mě inspirovalo! :-) Moc krásně se mi to četlo.

13 Samotář Samotář | E-mail | Web | 21. ledna 2009 v 10:40 | Reagovat

Z toho by mohla být dobrá řetězovka.

14 Eva* Eva* | Web | 21. ledna 2009 v 11:17 | Reagovat

Renuško, taky jsem četla jedním dechem. Chtěla bych se připojit, ale nevím, jestli to zvládnu.

Byl by to asi jen nudný odvar..

15 Hablina Hablina | Web | 21. ledna 2009 v 23:22 | Reagovat

Samotář: na tebe jsem obzvlášť zvědavá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama