Nežádané společnice

4. října 2008 v 13:49 | renuška |  Jak to vidím ...
Tentokráte nehovořím o těch dvounohých, ale o těch, co mají dokonce 3!!! páry nožek. Nožiček. A aby ty nožičky unesly, potřebují křidýlka. Pak už jen hlavohruď, to jejich pitomý bzzzzzzzz, a moucha je na světě.
Pokud mám říct alespoň jeden důvod, proč mám ráda zimu, tak především proto, že tato i jiná havěť zalézá do úkrytů a bohužel, pouze přezimuje. Ale aspoň těch pár týdnů dají pokoj. Nevím, kde se jich v tomto sychravém a proměnlivém období tolik vzalo, asi je vylákalo teplo sálající z vyhřívaných lidských obydlí, možná poslední hřejivé záblesky slunečních paprsků. Snad o to víc si ty potvory dovolují. V obýváku o rozloze 50 m2 jsou dvě a i ty dokáží člověka vytočit k nepříčetnosti. Co si vůbec myslím? Že si v klídku budu relaxovat u knihy? Možná, kdybych byla zabalená do deky od hlavy k patám a koukaly mi jen oči a noc. Beztak by si moucha vtěrka dala tu práci a šimrala mě těma svýma všetečnýma tlapičkama aspoň tam. Co je platný, že se ošívám, nadávám, vyhrožuju, že je rohnu. Málo platný. Jejich drzost a troufalost je nekonečná.
Nebo v práci. Tam mám kancelář 2 m2, much tam je do padesáti, nekecám. Dnes a denně přibývají hovínka na monitoru, na oknech, na skle, všude. Posraný jsou faktury, klávesnice, razítko. Provokativně mi občas vlítnou do vlasů, aby se tam zašmodrchaly a já je ještě musela vyndávat ven. Jsou neskutečně hambatý. Souložej si tu na klávesnici, třeba i dva nebo tři páry najednou. Je legrace je pozorovat - tedy jen chvíli, protože opakovaný vtip není vtipem:-) - jak se k sobě dvě mouchy přiblíží, bzučí, roztáhnou křidýlka a pak jen bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a konec. Sem tam je vyplaším, ale je jen otázkou času, kdy si to rozdají třeba hned vedle na hrnku s čajem. Mrchy jedny.
Pokud mám závěrem najít alespoň jednu jejich kladnou vlastnost, pak tedy že jsou poživatelné pro ptactvo a jinou "vyšší" zvířenu. No a protože jsem holka muzikální, zpívám o nich i pěknou ušišlanou filmovou písničku (jejich druhá dobrá stránka, tím končím). Moje děti ji mají hrozně rády. Dáte si ji s námi?
Sédi muška na sťéně,
na sťéně, na sťéně,
sédi muška na sťéně,
sédi a spí.
Sédi a hajinká,
potvůjka majinká,
sédi muška na sťéně,
sedí a spí.
Já jsem vzau puácačku,
moucha je na suačku,
sédi muška na sťéně,
sedí a spí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 6. října 2008 v 10:07 | Reagovat

Ahojky, jen co odletěly vlašťovky, tak i my máme těch hnusných much plno. Věčně mi seděj i na monitoru, vyhřejvaj se a už mi ho celej podělali a dokonce i ta nedávno umytá okna..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama